minerální vody kniha 2019

Nominace na Cenu předsednictva ČLS JEP

Výbor SRFM schválil nominaci knihy Medicína přírodních léčivých zdrojů – Minerální vody na Cenu předsednictva ČLS JEP za nejlepší publikace roku 2019 v kategorii "práce významným způsobem ovlivňující zdravotní péči, nebo přenášející vědecké poznatky do lékařské práce".

Logo SRFM

Zpráva o činnosti výboru SRFM ČLS JEP za období 2016 - 2020

Výbor Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny ČLS JEP podává na konci volebního období kompletní zprávu o své činnosti za celé funkční období 2016 - 2020. Ve zprávě najdete všechny oblasti, jimž se výbor věnoval s výslednými pozitivy i negativy.

legislativa

Návrh na změnu legislativní definice rehabilitace

V rámci připomínkového řízení k novele zákona č. 372/2011 Sb., o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, podala SRFM zásadní návrh na změnu definice léčebně rehabilitační péče.

registrace

Registrace členů SRFM pro přístup k celému webu

Pokračuje od září spuštěná registrace členů SRFM pro vstup do sekce "Pro přihlášené" a "Diskuse", které jsou určeny jen pro řádné členy Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny. K 1. květnu 2020 využilo registraci zatím jen 110 členů SRFM. V sekci pro přihlášené jsou například Zápisy ze schůzí výboru, v Diskuzi probíhá prezentace názorů v rámci volební kampaně do výboru SRFM. To jsou významné informace pro seznámení se s prací výboru i pro informace spojené s volbou členů nového výboru.

Dr. Maršálek SRFM

Slovo předsedy SRFM a otevření první diskuze

Vážení členové
V poslední době se množí požadavky, aby odborná společnost dávala doporučení na všechny možné i nemožné situace. Následující řádky jsou mým osobním názorem a nevyjadřují stanovisko celého výboru. Mají však otevřít diskuzi nad dalším směřováním činnosti výboru společnosti po volbách nového výboru v červnu 2020.

UEMS PRM telekonference

Zpráva z internetové konference UEMS – PRM

Ve dnech 26. 3. až 28. 3. 2020 proběhla telekonference sekce Rehabilitační a fyzikální medicíny Evropské unie lékařských specialistů - UEMS - PRM. Tato telekonference se uskutečnila v prostředí Webex meeting místo zrušeného setkání UEMS v Jahorině. Diskuse se nevyhnula také současným problémům rehabilitace při pandemii Covid-19. Zprávu přináší naše delegátky v UEMS-PRM MUDr. Martina Kővári a MUDr. Yvona Angerová.