Společnost rehabilitační a fyzikální medicíny SRFM Aktuality Připojte se k Evropské komunitě robotické rehabilitace
19. listopadu 2019

Připojte se k Evropské komunitě robotické rehabilitace

Informace ESPRM o webových stránkách Evropské školy rehabilitační robotiky s výzvou k zapojení do nově vznikající platformy vzdělávání a spolupráce při využití robotiky a nových technologií v rehabilitaci.

Aplikace robotiky a nových technologií ve fyzikální a rehabilitační medicíně je již široce rozšířena. Avšak nedostatek vzdělávacího programu a nedostatečná mezioborová spolupráce při výzkumu a klinických činnostech neumožňují dobře posoudit účinnost a efektivitu robotické rehabilitace.

Chtěli bychom se s vámi podělit o informace na našich webových stránkách Evropské školy rehabilitační robotiky https://er2school.com/ a nabídnout vám členství v naší komunitě. Cílem této platformy je harmonizovat a podporovat šíření úrovně znalostí robotiky v rehabilitaci, posilovat roli rehabilitačních lékařů a spolupráci na vytváření sítí mezi všemi členy rehabilitančích týmů.

V nové sekci „Připojte se k naší komunitě“ budou organizace, ústavy, nemocnice a univerzity moci registrovat svá robotická zařízení, komunikovat, vytvářet a sdílet protokoly a klinické studie.Web je neustále aktualizován a je to užitečný nástroj pro spojení s dalšími cílovými skupinami. Byli bychom vděční, kdybyste tyto informace mohli sdílet se svými kolegy na evropské a národní úrovni.

Těšíme se na vaši zpětnou vazbu.
Prof. Alessandro Giustini, předseda Komise pro robotiku v rehabilitaci při ESRM

Autor: MUDr. Martina Kövári, MHA