Společnost rehabilitační a fyzikální medicíny SRFM Aktuality Otevření laboratoře robotické rehabilitace na FBMI ČVUT
13. prosince 2019

Otevření laboratoře robotické rehabilitace na FBMI ČVUT

Dne 10. prosince 2019 byla v budově Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT na Kladně slavnostně otevřena Laboratoř robotické rehabilitace, která bude sloužit jak pro výuku budoucích fyzioterapeutů, tak k vědeckým účelům.

Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT budova Kladno

Během slavnostního otevření laboratoře vystoupili prof. MUDr. Ivan Dylevský, děkan Fakulty biomedicínského inženýrství, prof. MUDr. Věda Adámková, předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PSP ČR a přednosta Pracoviště preventivní kardiologie IKEM, MUDr. Jarmila Zipserová, odborná garantka a primářka neurorehabilitační kliniky AXON, a Ing. Aleš Příhoda, vedoucí Laboratoře robotické rehabilitace Fakulty biomedicínského inženýrství. Po slavnostním zahájení akce následoval křest publikace Fyzikální léčebné metody pro praxi, které vydalo nakladatelství Grada a na jejímž obsahu pracovali zejména pedagogové fakulty a poté proběhlo slavnostní otevření laboratoře s praktickými ukázkami.

Slavnostní otevření laboratoře robotické rehabilitace FBMI ČVUT Kladno 10_12_2019

Pracoviště disponuje špičkovými robotickými zařízeními pro obnovu chůze či úchopových funkcí ruky, a to především u pacientů s neurologickými či posttraumatickými diagnózami. „Díky této mnohamilionové investici se můžeme pyšnit technikou srovnatelnou s nejlépe vybavenými pracovišti rehabilitační péče v České republice a současně jsme první tuzemskou univerzitou s takto komplexně vybavenou rehabilitační laboratoří,“ dodává vedoucí laboratoře Ing. Aleš Příhoda z Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT.

Eva Kokešová, propagace, Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT

Robotická rehabilitace laboratoř FBMI ČVUT Kladno Reoambulator
Robotická rehabilitace laboratoř FBMI ČVUT Kladno Alter G
Robotická rehabilitace laboratoř FBMI ČVUT Kladno Gloreha

Autor: MUDr. Pavel Maršálek