28. července 2019

Nová internetová prezentace SRFM

Od 1. 8. 2019 spouštíme nové webové stránky SRFM. Zatím ve zkušebním provozu, jednotlivé funkce a stránky nového webu budou naplňovány postupně, plnou funkčnost předpokládáme od 1. 10. 2019.

Od. 1. 8. 2019 je spuštěna nová webová prezentace Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny na tradiční internetové adrese https://www.srfm.cz.

Stránky pro nás vytvořila společnost Meditorial, která spolupracuje s mnoha odbornými společnostmi ČLS JEP a provozuje webové stránky pro odbornou lékařskou veřejnost www.prolekare.cz.

Logo_PL
Společnost Meditorial bude nadále správcem domény srfm.cz, bude webové stránky po technické stránce na svých serverech spravovat a bude pomáhat s jejich administrací a inovacemi. Abychom pro vás mohli přinášet aktuální informace co nejrychleji a nejpřesněji, základní admnistraci webu (především stránku aktualit a pozvánek na odborné akce) budou provádět členové výboru MUDr. Pavel Maršálek a MUDr. Kamal Mezian, kteří také koncept stránek připravili a kteří také budou posuzovat vhodnost zasílaných příspěvků ke zveřejnění. 

Velký dík na realizaci patří našemu partnerovi, společnosti BTL:

Test 5
Společnost BTL finančně podpořila nejen realizaci nových stránek, ale díky podepsané smlouvě o partnerství se SRFM bude pokrývat finanční nároky provozu webu až do 30. 6. 2025. Vznik webových stránek a jejich provoz na následujících 6 let je tak zajištěn, aniž bychom využívali prostředků z fondu společnosti tvořeného členskými příspěvky. 

Kromě desktopové verze (pro PC a notebooky) bude mít nově web i svoji mobilní verzi pro chytré telefony. Ta bude po zadání webové adresy načtena do mobilních zařízení automaticky. Díky tomu tak již nebudou problémy s čitelností textu a s odkazy. 

Zatím zůstávají některé části stránek skryty. Od 20. 8. 2019 spustíme registraci členů na webu. Část obsahu webu bude totiž přístupná jen členům Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny. Důvodem jsou jednak některé zásady GDPR, s nimiž vyjadřujete při registraci souhlas, jednak se domníváme, že členové společnosti řádně platící příspěvky by měli být zvýhodněni v přístupu k některým informacím. Registrace bude sloužit také ke kontrole údajů s členskou evidencí ČLS JEP, což bude zvláště důležité před elektronickými volbami výboru společnosti plánovanými na červen 2020. Nový web bude sloužit i k prezentaci kandidátů do výboru společnosti ve volbách, o zahájení volební kampaně rozhodne výbor společnosti a budete včas informováni.

Zaregistrovaný člen také získá významnou slevu na sjezd odborné společnosti i další SRFM přímo pořádané akce a dále 10% slevu registračního poplatku při včasné registraci na odborných akcích pořádaných se záštitou SRFM.

Dalším prvkem nového webu budou diskuze. Nechceme vést obecné diskuze o všem či kontaktní diskuze, k těmto bude v brzké době vytvořen facebookový profil společnosti. Na webových stránkách budeme otevírat cílené diskuze ke koncepčním otázkám oboru nebo k aktuálním tématům, které bude výbor řešit a diskuze budou sloužit jako průzkum mínění členské základny pro práci výboru. Vstup do diskuzí pro zápis i čtení budou mít jen registrovaní členové. Spuštění diskusí předpokládáme během září až října 2019.

Na webu počítáme také s možností reklamy a inzerce. Vyloučeny budou v rámci exkluzivity smlouvy pouze subjekty stejného předmětu podnikání, jaké má partner společnosti firma BTL. Zahájení prodeje reklamy na webu předpokládáme od 1. 10. 2019.

Větší prostor budeme také dávat informacím ke vzdělávání a budeme se snažit pro naše členy tyto informace či odkazy na ně koncetrovat na našich stránkách, aby je nemuseli registrovaní členové složitě sami vyhledávat. 

V neposlední řadě představujeme nové logo společnosti.

Logo SRFM
Autorem je grafik Martin Aichler z Litoměřic a SRFM dle předání díla vlastní veškerý pracovní produkt, kdy nám návrhář dává všechna svá práva, tituly a zájmy ve vztahu k pracovnímu produktu (včetně práv duševního vlastnictví) a SRFM je výhradním vlastníkem loga. Logo stylizuje pohyb, přičemž ve třech siluetách je zobrazena jedna a táž osoba, nejprve o berlích, pak v chůzi a nakonec v horní vrstě běžící jakožto symbol plného návratu funkce. Barevné řešení loga je zatím řekněme v diskrétním provedení, použití jiných barevných variant však není vyloučeno. Výbor společnosti přijetí loga odhlasoval. 

Protože chceme, aby byl web živým informačním portálem o dění v našem oboru, vyzýváme vás, všechny členy, ale i (zatím) nečleny společnosti, k zasílání příspěvků a fotografií o událostech ve vašem regionu, o pořádaných odborných akcích, o otevírání nových služeb v rehabilitaci apod. Podmínkou je samozřejmě odborně informační, nikoliv reklamní text. Pokud bude informace toto splňovat, rádi takovéto informace zveřejníme. Zasílejte na info@srfm.cz a v předmětu zprávy jako první dejte text "WEB".

O jednotlivých spouštěných funkcích webu budete vždy informováni v Aktualitách. Budeme rádi, pokud se web stane informační platformou nejen Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny, ale celého dění v oboru Rehabilitační a fyzikální medicína, na níž se budete vracet pro spolehlivé a aktuální informace. 

Za výbor společnosti předseda MUDr. Pavel Maršálek

Autor: MUDr. Pavel Maršálek