Společnost rehabilitační a fyzikální medicíny SRFM Aktuality Registrace členů SRFM pro přístup k celému webu
3. května 2020

Registrace členů SRFM pro přístup k celému webu

Pokračuje od září spuštěná registrace členů SRFM pro vstup do sekce "Pro přihlášené" a "Diskuse", které jsou určeny jen pro řádné členy Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny. K 1. květnu 2020 využilo registraci zatím jen 110 členů SRFM. V sekci pro přihlášené jsou například Zápisy ze schůzí výboru, v Diskuzi probíhá prezentace názorů v rámci volební kampaně do výboru SRFM. To jsou významné informace pro seznámení se s prací výboru i pro informace spojené s volbou členů nového výboru.

Vážení členové Společnosti rehabilitační a fyzikální medicíny ČLS JEP,

od 1. srpna 2019 jsme pro vás zprovoznili nové oficiální webové stránky naší odborné společnosti. Stránky jsou na stejné adrese, tedy www.srfm.cz.

Od 2. září jsme spustili oficiálně také část stránek, která je určena jen pro členy naší společnosti a je pod odkazem “Pro přihlášené“. Tato část bude do budoucna plněna informacemi určenými výhradně nebo přednostně pro členy naší odborné společnosti, což je jednak jakousi výhodou přístupu k informacím pro řádné platící členy společnosti, jednak i určitou nutností naplnění požadavků GDPR. Zatím jsou v této části jen Zápisy ze schůzí výboru, ale postupně snad budou přibývat další informace. K zajištění názorů členské základny budeme nově k vybraným tématům používat na stránkách také vlastní prostor pro tematické diskuze. Diskutovat budou moci výhradně přihlášení členové společnosti. Registrace na webu pro zobrazení části stránek “Pro přihlášené“ a “Diskuze“ sice není povinnou součástí členství v naší společnosti, ale přináší určité výhody. Kromě již výše zmiňovaného přístupu k informacím a možnému vstupu do vyhlašovaných diskuzí například dostane každý registrovaný člen i svoje ID člena společnosti, které je připraveno pro více možných funkcí včetně ověřování platného členství externími subjekty, kterým k tomuto povolíme přístup (např. organizátory konferencí za účelem oprávněnosti slevy registračního poplatku pro členy apod.).

registrace

Jak se tedy registrovat k zóně pro přihlášené:
1) Po otevření stránky www.srfm.cz a po kliknutí na odkaz pro přihlášené se zobrazí přihlašovací formulář webu prolekare.cz, jehož databáze je k přihlášení využívána.
2) Pokud na tomto webu www.prolekare.cz nemáte registraci, je potřeba si ji nejprve vytvořit.
3) Poté se vrátíte na stránky www.srfm.cz , zopakujete kliknutí na odkaz pro přihlášené a po přihlášení na účet webu prolekare.cz – stále ze stránky www.srfm.cz - se objeví hláška k vyčkání, až váš přístup potvrdí administrátor webu. Ke mně pak přijde e-mail, který řádným členům platícím příspěvky ☺ potvrdím a na registrační e-mail vám přijde potvrzení o schválení přístupu. Poněvadž vstupní potvrzování neprovádí automat, mějte prosím malé strpení, potvrzení provedu v řádu nejvýše jednotek dnů.
4) Při dalším přihlášení již budete mít přístup do zóny pro přihlášené. Po přihlášení se jméno a příjmení přihlášeného objevuje v navigační liště odkazů vpravo za malou ikonkou osoby v kroužku, tím poznáte, že jste přihlášeni a můžete na odkazy ze sekce pro přihlášené. Po přidělení ID uživatele administrátorem se navíc zobrazí za jménem i příjmením i toto číselné ID.

Pamatujte, že web si automaticky pamatuje vaše přihlášení na konkrétním počítači dle uživatele, proto pokud se budete přihlašovat na veřejných počítačích, kde nejste přihlášeni samostatně vlastním účtem, tak se nezapomeňte odhlašovat !!!

Upozornění: tato registrace není zatím propojena se členskou databází ČLS JEP, proto nadále udržujte aktuální korespondenční adresu na členské evidenci ČLS JEP a prosím udržujte aktuální e-mailové adresy v obou databázích – tedy jak na webu prolekare.cz, tak i v evidenci ČLS JEP. V červnu 2020 proběhnou volby nového výboru společnosti, hlasování bude elektronické a hlasovat budou moci jen členové s platnou e-mailovou adresou uvedenou v databázi členské evidence ČLS JEP.

Registrace je prováděna porovnáním s výpisem členské evidence ČLS JEP, aktuálně ze dne 1. 4. 2020

Pokud dosud nejste členy SRFM a chcete stát členem naší společnosti najdete postup registrace v odkazu v levém sloupci. Řádné členství v SRFM nevzniká pouhým vyplněním přihlášky, ale až po schválení přijetí člena výborem odborné společnosti a poté po zaplacení prvního členského příspěvku. Členský příspěvek sestává ze součtu ročního základního příspěvku člena ČLS JEP, který se nemění bez ohledu na členství i ve více odborných společnostech a činil v roce 2019 400,- Kč a ročního příspěvku každé odborné společnosti, jejímž jste členem, v případě SRFM činil v roce 2019 350,- Kč, v roce 2020 se uvažuje o jeho navýšení v souvislosti s tím, že pro členy bude v rámci příspěvku dostupná elektronická verze časopisu Rehabilitace fyzikální lékařství. Upozorňujeme, že členství zaniká automaticky nezaplacením členských příspěvků dva roky po sobě.

Pokud obdržíte negativní vyjádření k vaší žádosti o přístup do zóny pro přihlášené a soudíte, že se jedná o chybu a členem jste, obraťte se prosím přímo na členskou evidenci ČLS:  cle@cls.cz .

A žádost na závěr: webové stránky budou tak aktuální a pestré, jak pestré budeme dostávat informace i od vás. Pokud se u vás děje něco zajímavého – odborný seminář, konference, otevření nového oddělení nebo cokoliv jiného odborně se dotýkajícího našeho oboru, posílejte informaci či krátký článek na e-mail info@srfm.cz a do předmětu zprávy vždy jako první napište WEB – tím rychle poznáme určení zprávy. Vítána je i doprovodná obrazová dokumentace – fotografie apod., samozřejmě se souhlasem autorů ke zveřejnění. Dle obsahu, kvality a vztahu k našemu oboru rozhodneme o zveřejnění, pamatujte ale, že čistá komerční sdělení patří do placené zóny reklamy.

Autor: MUDr. Pavel Maršálek